Pár levných triků realitních makléřů

Pár levných triků realitních makléřů

Chcete prodat nebo koupit nemovitost? Zde jsou některé z triky realitních makléřů, které rádi používají.

Neprodejná cena
Makléř vám slíbí, že najde solventního kupce. Požaduje však podepsat smlouvu o zastoupení při prodeji. Když to uděláte, dotlačí vás k tomu, abyste cenu snížili, protože je byt či dům za vaši částku neprodejný. Jelikož potřebujete peníze, souhlasíte. Nemovitost prodáte pod cenu a ještě musíte makléři zaplatit dohodnutou provizi.

Rychlé setkání
Makléř přijde na setkání a velmi spěchá. Má však dobrou zprávu a nabízí velmi rychlý prodej nemovitosti. Má ihned připravenou smlouvu, která je rozsáhlá a její různé části jsou psány malým písmem. Nutí vás, abyste ji podepsali, protože klient již čeká. Když ji podepíšete, zjistíte, že tam není napsána vámi požadovaná částka za nemovitost. Exkluzivní provizi pro realitku však obsahuje. Když chcete odstoupit od smlouvy, zjistíte, že od vás chtějí mastnou pokutu.

Falešný kupec
Makléř se telefonicky vydává za přímého zájemce o koupi nemovitosti. Domluví si termín obhlídky a během ní si nemovitost fotografuje. Pak vás nutí, abyste podepsali smlouvu o prodeji. Pokud neuspěje, začne vaši nemovitost inzerovat a může vám způsobit snížení její ceny.

Čistý papír
Makléř vám předloží k podpisu papír s nevinně vypadající větou: „Vlastník má zájem prodat nemovitost.“ Tvrdí, že to potřebuje pro šéfa, aby mohl začít s nabízením. Místo pro podpis je mnohem nižší než zmiňovaná věta. Pak se dozvíte, že jednoduchá věta je doplněna o razítko realitky a o další informace, a to i s právem na exkluzivní odměnu.

Odkaz na všeobecné obchodní podmínky
Makléř vám předloží k podpisu smlouvu, ve které není ani zmínka o exkluzivním zastupování a odměně. Po čase dostanete od realitky dopis, že nemovitost nemůžete prodat, protože máte smlouvu s ní.

Termín
Obsahuje smlouva s realitkou větu: „Když kancelář byt neprodá, i tak jí náleží odměna“? Pozor! Pokud je tam i termín, dokdy smlouva platí, může se stát, že když ji ukončíte, přijde vám faktura na úhradu nákladů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *